Warsztaty Misyjne dla Animatorów 21 – 23 sierpnia 2015 roku

W dniach 21 – 23 sierpnia w Domku Rekolekcyjnym w Pelplinie odbędą się Warsztaty Misyjne dla Animatorów, na które zapraszają Dzieło Misyjne Diecezji Pelplińskiej i Kleryckie Koło Misyjne przy Wyższym Seminarium Duchownym Diecezji Pelplińskiej.

Czytaj dalej »
KAI 33/34 2015

Wiadomości KAI 33-34/2015

Czytaj dalej »
SAM po raz 18

Od 29 czerwca 2015 r. trwa I stopień ogólnopolskiej Szkoły Animatorów Misyjnych (SAM), zorganizowanej przez centralę krajową Papieskich Dzieł Misyjnych. Odbywa się ona w Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie. W tym roku biorą w niej udział 52 osoby (1 ksiądz, 3 siostry zakonne, 14 kleryków oraz 34 osoby świeckie) z 22 diecezji. Celem Szkoły jest przekazanie podstawowej wiedzy na temat Papieskich Dzieł Misyjnych, misji i animacji misyjnej.

Czytaj dalej »
KAI 27/28 2015

Wiadomości KAI 27-28/2015

Czytaj dalej »
Świeccy misjonarze z Tanzanii z wizytą w Inowrocławiu

Świeccy misjonarze z archidiecezji gnieźnieńskiej pracujący w Tanzanii odwiedzają szkolne placówki, aby opowiedzieć polskim dzieciom o warunkach życia ich afrykańskich rówieśników. Barbara i Aleksander Szanieccy 10 czerwca 2015 r. przybyli do Szkoły Podstawowej nr 4 w Inowrocławiu.

Czytaj dalej »
Chludowo: Misyjne Święto Młodych

W Chludowie k. Poznania w ostatni dzień czerwca rozpoczęło się VII Misyjne Święto Młodych. Zainaugurowała je wieczorna Msza św., której przewodniczył prowincjał polskich misjonarzy werbistów o. Eryk Koppa. Spotkanie przebiega pod hasłem „Świętość -€“ Reaktywacja”, a zakończy się 4 lipca.

Czytaj dalej »
Rzeszów: dzieci na wakacjach poznają misje

Podzieleni na grupy pod szyldami pięciu kontynentów uczą się otwarcia i zaangażowania misyjnego. Spotykają się z misjonarzami, rozmawiają w grupach, modlą się za misje podczas codziennej Eucharystii. Poza tym jak przystało na wakacje, jest czas na rozrywkę i wypoczynek: basen, wycieczki, wieczorki pogodne, oglądanie filmów, gry i zabawy. Wszystko podczas „Wakacji z misjami” - tygodniowego turnusu dla dzieci ze szkoły podstawowej.

Czytaj dalej »
Dzisiaj jest:
niedziela,
30 2015r.
Newsletter
Proszę wpisać swój email, aby otrzymać nasz biuletyn informacyjny.
Papieska Intencja Ewangelizacyjna

Sierpień

Abyśmy, wychodząc po­za siebie, potrafili stawać się bliscy tym, którzy są na peryferiach więzi międzyludzkich i społecznych.

POLECAMY

 

Żywy Różaniec AG

Modlitwa za misje

      
Każdego

23 dnia miesiąca 

o godz. 12.00

odprawiana jest Msza św.

w Katedrze gnieźnieńskiej za misjonarzy, o nowe powołania misjonarskie oraz za ofiarodawców Świętowojciechowej Rodziny Misyjnej.

Zaproszenie

Wszystkich Internautów zainteresowanych problematyką misyjną oraz pomocą misjonarzom zapraszamy do korespondencji.  

 Oto nasz adres:

srm@gniezno.opoka.org.pl

Aktualności