W jaki sposób mówić dzieciom i młodzieży o misjach. Warsztaty misyjne dla katechetów

15 października br . odbyły się w Gnieźnie warsztaty misyjne  dla katechetów. Tematów warsztatu było: W jaki sposób mówić dzieciom i młodzieży o misjach.

Czytaj dalej »
Bp Jeż prosi o modlitwę w intencji uprowadzonego misjonarza

Biskup tarnowski Andrzej Jeż zwrócił się do wszystkich wiernych, zwłaszcza diecezji tarnowskiej, o nieustanną modlitwę za uprowadzonego ks. Mateusza Dziedzica oraz „o przemianę serc tych, którzy wobec niego dokonali tak niesprawiedliwego aktu”.

Czytaj dalej »
Kielce: biskup nominat Piotrowski odwiedził przyszłą diecezję

W sobotę 29 listopada o godz. 11 odbędzie się ingres bp. Jana Piotrowskiego do bazyliki kieleckiej. Tę informację biskup nominat przekazał dzisiaj osobiście w Kielcach podczas swojej pierwszej wizyty w tym mieście. Biskup spotkał się z biskupami: bp. Kazimierzem Ryczanem, bp. Marianem Florczykiem i pracownikami kurii – księżmi, zakonnicami, osobami świeckimi, w tym z mediami. W planie dzisiejszej wizyty bp. Piotrowskiego były też spotkania ze środowiskiem Wyższego Seminarium Duchownego i z mieszkańcami Domu Księży Emerytów.

Czytaj dalej »
Sympozjum misjologiczne

W ramach przygotowań do IV Krajowego Kongresu Misyjnego

 Katedra Misjologii Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie zaprasza na sympozjum naukowe

Czytaj dalej »
Bp Piotrowski mianowany biskupem kieleckim

Ojciec Święty Franciszek przyjął 11 października rezygnację księdza biskupa Kazimierza Ryczana z posługi biskupa kieleckiego, złożoną zgodnie z kan. 401 par. 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego. Nowym biskupem kieleckim został mianowany bp Jan Piotrowski. Nominację ogłosił Nuncjusz Apostolski w Polsce.

Czytaj dalej »
Drogi Franciszku, droga rodzino świętowojciechowa !

Parę słów z afrykańskiej ziemi z okazji zbliżającego się Tygodnia Misyjnego. Dotarliśmy do Kamerunu 2 października br. w święto Aniołów Stróżów, którzy strzegli nas przez całą drogę tak, że nic się nie stało ani nam, ani bagażom.

Czytaj dalej »
Ks. prałat Marian Zalewski wśród dzieci z parafii św. Bogumiła w Gnieźnie

Najpierw, w czwartek 2 października, ks. Marian odwiedził Szkolne Ognisko Misyjne  w znajdującej się na terenie parafii Szkole Podstawowej nr 9, a tydzień później, w piątek 10 października, ks. Misjonarz odwiedził Parafialne Ognisko Misyjne.

Czytaj dalej »
Dzisiaj jest:
poniedziałek,
20 października 2014r.
Newsletter
Proszę wpisać swój email, aby otrzymać nasz biuletyn informacyjny.
Papieska Intencja Misyjna

Październik

Aby Światowy Dzień Misyjny rozbudził w każdym wierzącym pasję i gorliwość, by nieść Ewangelię całemu światu

POLECAMY

Modlitwa za misje

      
Każdego

23 dnia miesiąca 

o godz. 12.00

odprawiana jest Msza św.

w Katedrze gnieźnieńskiej za misjonarzy, o nowe powołania misjonarskie oraz za ofiarodawców Świętowojciechowej Rodziny Misyjnej.

Zaproszenie

Wszystkich Internautów zainteresowanych problematyką misyjną oraz pomocą misjonarzom zapraszamy do korespondencji.  

 Oto nasz adres:

srm@gniezno.opoka.org.pl

Aktualności