Tak minął wieczór i poranek - dzień pierwszy… Werbistów w Gnieźnie

Początek naszej animacji misyjnej miał miejsce podczas porannej, wspólnej modlitwy brewiarzowej. Posileni Słowem i śniadaniem ruszyliśmy do szkoły podstawowej Nr 12, gdzie mieliśmy możliwość uczestnictwa w kilku lekcjach.

Czytaj dalej »
„Cud misyjny” – większe zaangażowanie Polaków w misje jest faktem – Sympozjum misjologiczne w Warszawie na UKSW

Nie możemy popadać w euforię, ale w ciągu minionych 50 lat w Polsce dokonał się „cud misyjny”. Obecnie 2065 polskich misjonarzy pracuje w różnych krajach świata – są wśród nich zarówno księża, siostry zakonne jak i świeccy.

Czytaj dalej »
Niedziela - Światowy Dzień Misyjny

Kościół jest dla ewangelizacji, czyli po to, aby głosił i nauczał słowa Bożego – te słowa papieża Pawła VI będą przypominane 19 października, który będzie jednocześnie dniem jego beatyfikacji oraz będzie obchodzony w tym roku jako Światowy Dzień Misyjny. Rozpocznie on Tydzień Misyjny, któremu towarzyszyć będzie hasło „Z Ewangelią do narodów” – poinformowano we wtorek w sekretariacie generalnym Episkopatu Polski. W 90 krajach na całym świecie pracuje 2065 polskich misjonarzy. Najwięcej w Brazylii, Kamerunie, Zambii i na Madagaskarze.

Czytaj dalej »
KAI 42 2014

Prezentujemy Państwu "Wiadomości KAI" nr 35, a w nim m.in.: 366 zebraniu plenarnym Episkopatu Polski, XIV Dniu Papieskim, a także o pierwszym tygodniu Synodu o rodzinie.

Czytaj dalej »
W jaki sposób mówić dzieciom i młodzieży o misjach. Warsztaty misyjne dla katechetów

15 października br . odbyły się w Gnieźnie warsztaty misyjne  dla katechetów. Tematów warsztatu było: W jaki sposób mówić dzieciom i młodzieży o misjach.

Czytaj dalej »
Bp Jeż prosi o modlitwę w intencji uprowadzonego misjonarza

Biskup tarnowski Andrzej Jeż zwrócił się do wszystkich wiernych, zwłaszcza diecezji tarnowskiej, o nieustanną modlitwę za uprowadzonego ks. Mateusza Dziedzica oraz „o przemianę serc tych, którzy wobec niego dokonali tak niesprawiedliwego aktu”.

Czytaj dalej »
Kielce: biskup nominat Piotrowski odwiedził przyszłą diecezję

W sobotę 29 listopada o godz. 11 odbędzie się ingres bp. Jana Piotrowskiego do bazyliki kieleckiej. Tę informację biskup nominat przekazał dzisiaj osobiście w Kielcach podczas swojej pierwszej wizyty w tym mieście. Biskup spotkał się z biskupami: bp. Kazimierzem Ryczanem, bp. Marianem Florczykiem i pracownikami kurii – księżmi, zakonnicami, osobami świeckimi, w tym z mediami. W planie dzisiejszej wizyty bp. Piotrowskiego były też spotkania ze środowiskiem Wyższego Seminarium Duchownego i z mieszkańcami Domu Księży Emerytów.

Czytaj dalej »
Dzisiaj jest:
czwartek,
23 października 2014r.
Newsletter
Proszę wpisać swój email, aby otrzymać nasz biuletyn informacyjny.
Papieska Intencja Misyjna

Październik

Aby Światowy Dzień Misyjny rozbudził w każdym wierzącym pasję i gorliwość, by nieść Ewangelię całemu światu

POLECAMY

Modlitwa za misje

      
Każdego

23 dnia miesiąca 

o godz. 12.00

odprawiana jest Msza św.

w Katedrze gnieźnieńskiej za misjonarzy, o nowe powołania misjonarskie oraz za ofiarodawców Świętowojciechowej Rodziny Misyjnej.

Zaproszenie

Wszystkich Internautów zainteresowanych problematyką misyjną oraz pomocą misjonarzom zapraszamy do korespondencji.  

 Oto nasz adres:

srm@gniezno.opoka.org.pl

Aktualności