Orędzie na Dzień Misyjny: pielęgnujmy radość ewangelizacji

„Wszyscy uczniowie Pana są powołani do pielęgnowania radości ewangelizacji”. Przypomina o tym Papież Franciszek w orędziu na tegoroczny Światowy Dzień Misyjny. Będzie on obchodzony w tym roku 19 października.

Czytaj dalej »
G. Stanisławska, Uczniowie z Ogniska Misyjnego szukali śladów św. Wojciecha.

Wybraliśmy się na wycieczkę po Gnieźnie, aby odnaleźć ślady patrona naszego miasta. Rozpoczęliśmy od pomnika św. Wojciecha, przy ul. Chrobrego, który poświęcił św. Jan Paweł II podczas wizyty w czerwcu 1997r. Następnie w kierunku Rynku, ul. Tumską i w prawo-weszliśmy w ulicę św. Wojciecha.

Czytaj dalej »
Abp Nzapalainga o konflikcie w Republice Środkowoafrykańskiej

Trwający już prawie dwa lata krwawy konflikt zbrojny w Republice Środkowoafrykańskiej nie ma podłoża religijnego, chociaż jego stronami są muzułmanie i chrześcijanie – powiedział metropolita Bangi abp Dieudonné Nzapalainga. 13 czerwca spotkał się on w Warszawie z dziennikarzami, którym przedstawił tło i obecną sytuację w swoim kraju.

Czytaj dalej »
Misyjne krzyżyki dla bierzmowanych

Archidiecezja Gnieźnieńska odpowiedziała na prośbę Papieskie Dzieło św. Piotra Apostoła z Warszawy o włączenie bierzmowanych w pomoc dla powołanych na terytoriach misyjnych poprzez zakupienie specjalnego krzyżyka misyjnego jako pamiątki z bierzmowania.

Czytaj dalej »
Radomska parafia pomaga wspólnocie w Kamerunie

Radomska parafia na Borkach ma swoją siostrzaną wspólnotę w Kamerunie. Łączy je nie tylko wspólna patronka - św. Teresa od Dzieciątka Jezus, ale konkretna pomoc, szczególnie dla katolików w misji Doumaintang, którzy rozpoczęli budowę kościoła.

Czytaj dalej »
Rozpalić ducha misyjnego - bp Mazur o Kongresie Misyjnym

IV Krajowy Kongres Misyjny, który odbędzie się w Warszawie 12-14 czerwca 2015 r. był tematem wystąpienia bp. Jerzego Mazura w czasie drugiego dnia obrad 365. Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski. Ma on przyczynić się do rozpalenia ducha misyjnego.

Czytaj dalej »
Co nowego na Kubie? - ks. Wojciech Owczarz

Dalej próbuję nawracać siebie i innych. Naród tu niezbyt pobożny. Szukamy nowych dróg ewangelizacji. W mojej parafii z braku kompetentnych ludzi katecheza prawie leży.  Kończymy teraz rok katechetyczny.

Czytaj dalej »
Dzisiaj jest:
piątek,
25 lipca 2014r.
Newsletter
Proszę wpisać swój email, aby otrzymać nasz biuletyn informacyjny.
Papieska Intencja Misyjna

 Lipiec

Aby Duch Święty wspierał dzieło świeckich, którzy głoszą Ewangelię w krajach najuboższych.

POLECAMY

Modlitwa za misje

      
Każdego

23 dnia miesiąca 

o godz. 12.00

odprawiana jest Msza św.

w Katedrze gnieźnieńskiej za misjonarzy, o nowe powołania misjonarskie oraz za ofiarodawców Świętowojciechowej Rodziny Misyjnej.

Zaproszenie

Wszystkich Internautów zainteresowanych problematyką misyjną oraz pomocą misjonarzom zapraszamy do korespondencji.  

 Oto nasz adres:

srm@gniezno.opoka.org.pl

Aktualności