Być dla innych

Myśląc o wyjeździe do Gruzji przed moimi oczami pojawia się słowo Kazachstan. Niewątpliwie moja historia z wolontariatem zaczęła się właśnie w tym miejscu. Dlatego też dzięki temu, że kilka lat temu zrodziło się w moim sercu pragnienie, aby tam pojechać i zrealizować to marzenie mogłam myśleć o kolejnym zakątku na ziemi.

Czytaj dalej »
Niedziela Misyjna w parafii św. Bogumiła

Niedziela 19 października na całym świecie obchodzona była jako Niedziela Misyjna – dzień szczególnej modlitwy w intencji dzieła misyjnego.

Czytaj dalej »
Gimnazjum w Strzałkowie - Tydzień Misyjny

W Tygodniu Misyjnym na nowo uzmysławiamy sobie potrzebę dzielenia się wiarą oraz tego, że nasze szczególne zaangażowanie misyjne ma być ciągłym wychodzeniem do drugiego człowieka, dostrzeganiem potrzeb innych. Nie godzi się przechodzić obojętnie wobec potrzeb, biedy bądź krzywdy innych, niezależnie od miejsca ich zamieszkania.

Czytaj dalej »
MAKULATURA NA MISJE - POMAGAMY BUDOWAĆ STUDNIE w SUDANIE POŁUDNIOWYM

W niedzielę 12 października 2014 roku w Parafii Wniebowzięcia N.M.P w Budzisławiu Kościelnym gościliśmy Przedstawiciela Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy - Księdza Kazimierza Kurka – Salezjanina z Płocka. Ksiądz Kazimierz podczas homilii przybliżył naszej wspólnocie los  mieszkańców Sudanu Południowego, ich potrzeby i nadzieje. Ponadto ukazał praktyczne możliwości spieszenia z pomocą, zwłaszcza w zakresie budowania studni.

Czytaj dalej »
Budzisław Kościelny: Niedziela Misyjna

19 października 2014 roku Niedzielą Misyjną rozpoczęliśmy obchody Tygodnia Misyjnego pod hasłem „Z Ewangelią do narodów”. W związku z powyższym zgromadziliśmy się na Mszy świętej o godz. 11.00, gdzie przygotowaliśmy oprawę liturgiczną.

Czytaj dalej »
I nastał dzień siódmy…

W związku z nocną zmianą czasu mogliśmy dłużej odpoczywać i dlatego mieliśmy więcej sił na niedzielne „akcje misyjne”. Głoszone przez nas świadectwo miało miejsce w parafii Matki Zbawiciela. Rozpoczęliśmy od mszy świętej o godzinie ósmej ( na stary czas dziewiątej).

Czytaj dalej »
I tak minął wieczór i poranek… dzień szósty

Dzisiejszy dzień, oczywiście po śniadaniu i modlitwie, zaczęliśmy od spotkania z dziećmi przygotowującymi się do pierwszej Komunii świętej i ich rodzicami. Miało to miejsce w parafii pod wezwaniem Matki Zbawiciela.

Czytaj dalej »
Dzisiaj jest:
piątek,
31 października 2014r.
Newsletter
Proszę wpisać swój email, aby otrzymać nasz biuletyn informacyjny.
Papieska Intencja Misyjna

Październik

Aby Światowy Dzień Misyjny rozbudził w każdym wierzącym pasję i gorliwość, by nieść Ewangelię całemu światu

POLECAMY

Modlitwa za misje

      
Każdego

23 dnia miesiąca 

o godz. 12.00

odprawiana jest Msza św.

w Katedrze gnieźnieńskiej za misjonarzy, o nowe powołania misjonarskie oraz za ofiarodawców Świętowojciechowej Rodziny Misyjnej.

Zaproszenie

Wszystkich Internautów zainteresowanych problematyką misyjną oraz pomocą misjonarzom zapraszamy do korespondencji.  

 Oto nasz adres:

srm@gniezno.opoka.org.pl

Aktualności