Abp Peta z Kazachstanu o „azjatyckiej twarzy Kościoła”

"Widzieliśmy dzisiaj na stadionie w Daejeon, że Kościół rzeczywiście ma twarz azjatycką. Nie jest to już tylko Kościół misyjny, który poszukuje i gromadzi, jakby od początku, na ziemi męczenników – św. Andrzeja Kima i innych" - mówi abp Tomasz Pieta, metropolita astański, obecny podczas Mszy Świętej pod przewodnictwem papieża Franciszka w koreańskim Daejeon.

Czytaj dalej »
XVI SAM 2014
U progu wakacji Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie stało się siedzibą ludzi, których można nazwać ambasadorami Boga i Jego miłości wobec świata. 
Przez tydzień, 46 osób z całej Polski: 23 kleryków z seminariów diecezjalnych i zakonnych, 3 siostry zakonne oraz 20 osób świeckich, z entuzjazmem i zapałem odkrywało coraz nowsze horyzonty misji. Z radością w sercu uczestniczyli w kolejnej Szkole Animatorów Misyjnych.

U progu wakacji Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie stało się siedzibą ludzi, których można nazwać ambasadorami Boga i Jego miłości wobec świata. Przez tydzień, 46 osób z całej Polski: 23 kleryków z seminariów diecezjalnych i zakonnych, 3 siostry zakonne oraz 20 osób świeckich, z entuzjazmem i zapałem odkrywało coraz nowsze horyzonty misji. Z radością w sercu uczestniczyli w kolejnej Szkole Animatorów Misyjnych.

Czytaj dalej »
MISSION SCAN # 134

 

Dear Friends of Ishvani Kendra,
 
Greetings from Fr. S. M. Michael SVD.

Dear Friends of Ishvani Kendra,

 

Greetings from Fr. S. M. Michael SVD.

 

Czytaj dalej »
Misyjne wakacje w Muzeum Kardynała Adama Kozłowieckiego SJ

W Muzeum Kardynała Adama Kozłowieckiego SJ w Hucie Komorowskiej trwa akcja misyjna pod nazwą „Wakacje w Muzeum”. W jej ofercie są m.in.: spotkania z misjonarzami, cykliczne warsztaty muzyki gospel i wystawy plenerowe pt. „Moja Afryka, moje Chingombe”. W sierpniu odbył się już koncert zespołu „Claret Gospel” z Wybrzeża Kości Słoniowej oraz spotkanie z siostrą Sarą Rejman ze Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia św. Karola Boromeusza w Zambii.

Czytaj dalej »
Szanieccy: Nasza praca w Dar es Salaam w Tanzanii

Państwo Barbara i Aleksander Szanieccy opisują swoją pracę w Dar es Salaam w Tanzanii.

Czytaj dalej »
Zmarł misjonarz ks. dr hab. Zdzisław Kruczek CSMA

W piątek 1 sierpnia b.r., około godz. 17.30, po ciężkiej chorobie zmarł w Klinice w Doha (Hamad Medical Corporation), w stolicy Kataru zasłużony misjonarz, oddany zakonnik, gorliwy kapłan, ks. Zdzisław Kruczek.

Czytaj dalej »
KAI 31/32 2014

Prezentujemy Państwu "Wiadomości KAI" nr 31/32, a w nim m.in.: o kapelanach powstania warszawskiego, apel papieża Franciszka: "Nigdy więcej wojny!" oraz o polskim pielgrzymowaniu, które dotyczy (wedle szacunków) nawet 7 mln Polaków rocznie.

Czytaj dalej »
Dzisiaj jest:
czwartek,
21 2014r.
Newsletter
Proszę wpisać swój email, aby otrzymać nasz biuletyn informacyjny.
Papieska Intencja Misyjna

Sierpień

Aby chrześcijanie w Oceanii głosili z radością wiarę wszystkim ludziom kontynentu. 

POLECAMY

Modlitwa za misje

      
Każdego

23 dnia miesiąca 

o godz. 12.00

odprawiana jest Msza św.

w Katedrze gnieźnieńskiej za misjonarzy, o nowe powołania misjonarskie oraz za ofiarodawców Świętowojciechowej Rodziny Misyjnej.

Zaproszenie

Wszystkich Internautów zainteresowanych problematyką misyjną oraz pomocą misjonarzom zapraszamy do korespondencji.  

 Oto nasz adres:

srm@gniezno.opoka.org.pl

Aktualności