Nowe technologie w służbie misjologii

W dniach 20-23 października 2014 r. w Rzymie odbyło się międzynarodowe sympozjum na temat dokumentacji chrześcijańskiej „Nowe technologie – nowe perspektywy dla misjologii w XXI wieku?” (International Symposium on Documenting Christianity „New Technologies – New Perspectives for Mission Studies in the 21st Century?”) zorganizowane przez grupę DABOH stanowiącą część IAMS (grupa Dokumentacja, archiwa, biblioteki i tradycja ustna, część Międzynarodowego Stowarzyszenia Studiów na Misjami).

Czytaj dalej »
Jak Akwila i Pryscylla

Ukazała się kolejna książka autorstwa ks. Franciszka Jabłońskiego. Książka nosi tytuł: „Jak Akwila i Pryscylla... Świadectwa małżeństw pracujących na misjach”.

Czytaj dalej »
III karnawałowa Randka Małżeńska - zaproszenie

Duszpasterstwo Rodzin Archidiecezji Gnieźnieńskiej i Fundacja "Czyste serce" z Bydgoszczy pragnie zaprosić na III Karnawałową Randkę Małżeńską z wodzirejem "Tajemnica małżeńskiej alkowy. Od eros do agappe." w dniach 24 - 25 stycznia 2015 r. w Archidiecezjalnym Domu Rekolekcyjnym Rościnnie.

Czytaj dalej »
Życzenia bożonarodzeniowe

Czcigodny Księżę Dyrektorze!

W klimacie radości i w czasie, kiedy w liturgii spotykamy Jezusa Chrystusa, Zbawiciela, który przyszedł na świat w Betlejem, spieszę ze świątecznymi życzeniami.

Czytaj dalej »
Zaproszenie dla małżonków do modlitwy i odnowienia przyrzeczeń

Referat Rodzin Kurii Metropolitalnej w Gnieźnie oraz parafia katedralna zapraszają do Katedry w Niedzielę 28 grudnia br. w Uroczystość Świętej Rodziny, małżonków do wspólnej modlitwy przy relikwiach Błogosławionych Małżonków Zelii i Ludwika Martin – rodziców św. Teresy od Dzieciątka Jezus oraz na Mszę św. połączoną z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich.

Czytaj dalej »
W drodze na Ukrainę

W dniu 11 grudnia 2014 roku po drodze z Niemiec na Ukrainę zatrzymali się w Gnieźnie: ks. Leszek Tokarzewski, chrystusowiec i p. Wojciech Pawłowski.  Uczestniczyli oni we Mszy św. roratniej w parafii na Dalkach.

Czytaj dalej »
Posiedzenie Komisji Misyjnej

W dniu 24 listopada br. w Częstochowie obradowała Komisja Misyjna. Głównym tematem obrad był IV Krajowy Kongres Misyjny.

Czytaj dalej »
Dzisiaj jest:
wtorek,
23 grudnia 2014r.
Newsletter
Proszę wpisać swój email, aby otrzymać nasz biuletyn informacyjny.
Papieska Intencja Misyjna

Grudzień

Aby rodzice, przekazując dzieciom cenny dar wiary, byli autentycznymi ewangelizatorami.

POLECAMY

Modlitwa za misje

      
Każdego

23 dnia miesiąca 

o godz. 12.00

odprawiana jest Msza św.

w Katedrze gnieźnieńskiej za misjonarzy, o nowe powołania misjonarskie oraz za ofiarodawców Świętowojciechowej Rodziny Misyjnej.

Zaproszenie

Wszystkich Internautów zainteresowanych problematyką misyjną oraz pomocą misjonarzom zapraszamy do korespondencji.  

 Oto nasz adres:

srm@gniezno.opoka.org.pl

Aktualności