Korespondencja z s. Felicytą, która w maju br. otrzymała krzyż misyjny

Pozdrawiam serdecznie po powrocie z kursu językowego we Francji. To był naprawdę bardzo intensywny czas pod względem nauki, ale też niesamowite bogactwo życia we wspólnocie międzykulturowej

Czytaj dalej »
Spotkanie Komitetu Organizacyjnego IV Krajowego Kongresu Misyjnego

Po zakończeniu uroczystości rozpoczęcia nowego roku formacji w Centrum Formacji misyjnej odbyło się spotkanie Komitetu Organizacyjnego IV Krajowego Kongresu Misyjnego. Obradom przewodniczył ks. bp Jerzy Mazur, przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds. Misji. Członkowie Komitetu zapoznali się z propozycjami szczegółowymi programu Kongresu, które zostały uprzednio wypracowane w grupach roboczych, odpowiedzialnych za poszczególne stacje.

Czytaj dalej »
Nowy rok nauki w Centrum Formacji Misyjnej

W Centrum Formacji Misyjnej przygotowania do wyjazdu na misje rozpoczęło 29 przyszłych misjonarzy. Przez rok będą pogłębiać swoją formację duchową i uczyć się, aby po otrzymaniu krzyży misyjnych móc pojechać w różne zakątki świata, służyć i mówić napotkanym ludziom o Bogu.

 

Czytaj dalej »
MISSION SCAN # 135

Dear Friends of Ishvani Kendra,

Warm greetings,

As the world events unfold, Ishvani Kendra tries to capture a few of the events and trends which may have some direct consequences in Christian Mission to the world. We also try to document the on-going debates on the Identity of India which has a direct relevance for the process of Inculturation in India. 

 

Czytaj dalej »
Wolontariat misyjny z Gniezna w Gruzji - cz.1

Podobnie jak w zeszłym roku, nasza ekipa składająca się z trzech osób wybrała się na miesięczny wolontariat. Tym razem jednak, postanowiliśmy pojechać do Ojców Kamilianów, którzy mieszkają w Tbilisi. Kamilianie są zakonem powołanym do niesienia pomocy duchowej i cielesnej osobom chorym i ubogim.

Czytaj dalej »
"Człowieku, naucz się tańczyć..."

Przypominamy sobie czasami rozśpiewaną i roztańczoną na chwałe Boża młodzież ( i nie tylko, bo też tam bywaliśmy) na polach lednickich przy Rybie. “ Tańcem chwalmy Go”.

Czytaj dalej »
Zjazd Stowarzyszenia Misjologów Polskich

Misyjnym implikacjom adhortacji „Evangelii gaudium” poświęcony będzie tegoroczny zjazd Stowarzyszenia Misjologów Polskich. Spotkanie odbędzie się w dniach 7-9 września w Domu Formacji Misyjnej im. ks. Jana Czuby w Czchowie na terenie diecezji tarnowskiej.

Czytaj dalej »
Dzisiaj jest:
piątek,
19 2014r.
Newsletter
Proszę wpisać swój email, aby otrzymać nasz biuletyn informacyjny.
Papieska Intencja Misyjna

Wrzesień

Aby chrześcijanie, natchnieni Słowem Bożym, angażowali się w służbę ubogim i cierpiącym.

POLECAMY

Modlitwa za misje

      
Każdego

23 dnia miesiąca 

o godz. 12.00

odprawiana jest Msza św.

w Katedrze gnieźnieńskiej za misjonarzy, o nowe powołania misjonarskie oraz za ofiarodawców Świętowojciechowej Rodziny Misyjnej.

Zaproszenie

Wszystkich Internautów zainteresowanych problematyką misyjną oraz pomocą misjonarzom zapraszamy do korespondencji.  

 Oto nasz adres:

srm@gniezno.opoka.org.pl

Aktualności